CKPiU w Ełku po raz kolejny wyszło z inicjatywą mającą na celu rozwijanie zainteresowań oraz promocje kształcenia zawodowego wśród młodzieży.

Uczniowie zaprojektują ogród przy pensjonacie Grażyna

Autor: Magdalena Lulewicz

 
CKPiU w Ełku po raz kolejny wyszło z inicjatywą mającą na celu rozwijanie zainteresowań oraz kształcenia zawodowego wśród młodzieży. Placówka zorganizowała konkurs skierowany do uczniów klas o kierunku kształcenia architektury krajobrazu. Tematem konkursu jest wykonanie „Ogród rodzinny”. Projekt zostanie zrealizowany na terenie przy pensjonacie „Grażyna”.

Najlepszy projekt, wyłoniony przez komisje zostanie nagrodzony. Fundatorem głównej nagrody jest właścicielka pensjonatu pani Grażyna Żmuda.

Młodzież biorąc udział w konkursie ma okazje sprawdzić swoje umiejętności w praktyce a jednocześnie dopisać do swojego dorobku pierwszy poważny projekt. W ramach pomocy, CKPiU zorganizowało uczestnikom konkursu konsultacje z krajobrazu- panią Moniką Guzewicz. Uczniowie chętnie korzystali z uwag i rad architekta.

Laureat konkursu zostanie wyłoniony na przełomie lutego i marca. Efekty prac uczestników będzie można podziwiać na stronie internetowej www.ckpiu.pl.


Przeczytaj cały tekst: Uczniowie zaprojektują ogród przy pensjonacie Grażyna - Ełk http://elk.wm.pl/191012,Uczniowie-zaprojektuja-ogrod-przy-pensjonacie-Grazyna.html#ixzz2tr4mIlS7