Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Już po raz czwarty zaprosiła uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W poprzednich 3 edycjach w akcji wzięło udział 33800 osób z 213 placówek oświatowych. W tym roku do akcji włączyła się również nasza placówka. Celem wydarzenia jest:

  • promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W dniu 09.05.2019 w ramach lekcji języka polskiego uczniowie przez parę minut czytali fragmenty samodzielnie przez siebie wybranych książek. Zainteresowanie akcją było dla nas sporym zaskoczeniem, słuchacze raczej nie chętnie biorą udział w podobnych wydarzeniach, głośne czytanie oraz publiczne wystąpienia sprawiają im raczej spore trudności, dlatego aby zapewnić uczniom bardziej komfortowe warunki, zdecydowaliśmy o biciu rekordu w czytaniu w trakcie lekcji.

Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI - Cała Polska czyta dzieciom” oraz Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty. 

Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Portal sbp.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 

kolaz