Blacharz samochodowy naprawia uszkodzone nadwozia pojazdów samochodowych, ocenia stan techniczny elementów nadwozi pojazdów samochodowych. Naprawia nadwozia pojazdów samochodowych. Wykonuje zabezpieczenia antykorozyjne nadwozi pojazdów samochodowych.

Będziesz pracować samodzielnie pod nadzorem brygadzisty, kontaktować się z klientami. Będziesz odpowiadać za bezpieczeństwo swoje i współpracowników.

Kariera edukacyjna

Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach z grupy branży mechanicznej.

Kariera zawodowa

Pracę znajdziesz w firmach branży motoryzacyjnej, rzemieślniczych zakładach naprawy samochodów,
w salonach samochodowych z serwisem, w firmach zajmujących się tuningiem pojazdów. Możesz także prowadzić własny zakład usługowy blacharstwa samochodowego.

Warunki pracy

Będziesz pracować w systemie jednozmianowym, w dni powszednie. W zakładach produkcyjnych praca może trwać 6–9 godzin, w warsztatach samochodowych 9–12 godzin. Będziesz pracować w pomieszczeniach zamkniętych (hala fabryczna, warsztat samochodowy, duży salon samochodowy z serwisem), czasami na wolnym powietrzu o każdej porze roku. Będziesz wykonywać swoją pracę w pozycji stojącej lub pozycjach wymuszonych czynnościami zawodowymi, pracy towarzyszy hałas, powietrze natomiast może być zanieczyszczone oparami gazów spawalniczych.

Więcej informacji na temat kierunku uzyskasz w zakładce: podstawa programowa na stronie: www.koweziu.edu.pl . Szczegółowy opis zawodu w Przewodniku po zawodach dostępnym na stronie www.euroguidance.pl