Odbyły się:

W dniu dzisiejszym wszyscy spotkaliśmy się na apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. 11 Listopada to wielka data-symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
Apel

Uczniowie Szkoły Podstawowej dla Dorosłych wzięli czynny udział w obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W ciągu kilku dni, z kolorowego papieru, uczniowie klasy III gimnazjum oraz VIII SP wykonali 100 kotylionów.

Ozdoby zostaną wręczone podczas uroczystego apelu, który odbędzie się w CKPiU w Ełku 9 listopada.

IMG 1582

W ramach obchodów Święta Konstytucji 3 maja oraz Dnia Flagi słuchacze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum dla Dorosłych uczestniczyli w uroczystym apelu, który został przygotowany przez słuchaczy i nauczycieli naszej szkoły. Ponad to wzięli udział w warsztatach „Polskie symbole narodowe”. Zajęcia poprowadził pan Jacek Rutkowski z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.


 

Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" poświęcone było spotkanie młodzieży Szkoły Podstawowej dla Dorosłych z panem Jackiem Rutkowskim pracownikiem WMODN Filia w Olecku. Młodzież poznała fragment historii powojennej, przeanalizowała biografie najbardziej znanych osób walczących o niepodległość, takich jak:, rotmistrz Witold Pilecki, generał August Fieldorf "Nil", Mieczysław Dziemieszkiewicz „Rój”, Józef Kuraś „Ogień”, Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka” i Danuta Siedzikówna "Inka".

W ramach obchodów dnia 1 marca młodzież wzięła również udział w zajęciach tematycznych prowadzonych przez nauczyciela historii oraz samodzielnie wykonała gazetkę poświeconej poruszanej tematyce.

 

Z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, gościliśmy w naszej placówce płk.dr inż. Władysława Krajewskiego, prezesa Związku Piłsudczyków RP z oddziałem w Olecku.
Pan pułkownik przybliżył nam sylwetkę i historie życia marszałka Józefa Piłsudskiego. Żywa lekcja życia i historii w wykonaniu Pana Władysława zafascynowała młodzież, która w najwyższym skupieniu słuchała słów marszałka Piłsudskiego cytowanych przez naszego gościa "wszyscy jesteśmy żołnierzami na froncie życia".
 
Gim